Müjdat Turan

Müjdat Turan

Turkey National Athlete

1973 yılında Çanakkale’nin Pınarbaşı Köyünde doğdu. Babası çiftçi ve balıkçıydı küçük yaşlarda avcılık ile ilgilenmeye başladı. Denizi ve balık avcılığı en çokta ona abisi sevdirmişti. Beraber denize çıkar macera dolu balık avları yaparlardı.

17, 18 yaşlarına gelince serbest dalış ve zıpkınla balık avcılığı yapmaya başladı. Her dalışta yeni tecrübeler yeni deneyimler kazandı. 2008 yılında serbest dalış yarışmalarına katıldı. Türkiye birincisi oldu sonraki yıllar da serbest dalış yarışmalarına hep katıldı 10 larca altın madalya kazandı.

Serbest dalışta dip süresini arttırmak ve kendisini geliştirmesiyle birlikte Türkiye’de rekor büyüklükte türünün en büyük balıkları olan Liça 47 kg, Akya 68 kg, Çupra 9 kg, Levrek 13 kg, Mercan 12 kg, avlamayı başardı. Şimdilerde ise haftanın en az 3 günü dalış yaparak geçiriyor. Neden mi dalıyor?

Kendi sözleriyle şöyle açıklıyor:

”Çünkü yüreğine deniz dokundu bir kere. Deniz sessizce dinliyor, sakinleştirip, dinginleştiriyor insanı, sanki yüreğine dokunuyor gibi, bir deli mavi çalıyor kalbine. Bir süre sonra sende uyum sağlıyorsun ona. Dalıyorsun ıssız uçurumların derinliklerine, sessizce düşünmek en iyisi!

İşte böyle, yüreğime deniz dokundu bir kere…

Ancak benim gibi yüreğine deniz dokunanlar bilir beni.. ”

Müjdat Turan

 

Bizimle İletişime Geçin!

Sorularınıza hızlı cevap vermek için burdayız.  Size nasıl yardımcı olabileceğimizi bize bildirin, sizinle hemen iletişime geçelim.